Po czym można poznać kompetentnego, dobrego psychologa

Dla niejednej osoby znalezienie psychologa to prosta i łatwa rzecz. Wystarczy że wpiszą w wyszukiwarce hasło psychoterapia indywidualna radom, przejrzą zwrócone strony i umówią się na wizytę. W części przypadków to się faktycznie sprawdzi, bo duża część specjalistów dobrze sobie radzi z problemami swoich pacjentów i jest im w stanie pomóc w skuteczny sposób. Ale niestety też się zdarzają terapeuci, jakich niekoniecznie jednak opłaca się wybierać.

Na przykład oni mogą nie dysponować odpowiednim doświadczeniem, albo oferowane przez nich metody leczenia nie przynoszą pożądanych efektów. Psychologia jest bowiem w praktyce wymagającą dziedziną, i trzeba posiadać rzeczywiście dużo wiedzy i doświadczenia, żeby potrafić w trudniejszych przypadkach. Z tego też powodu przy wyborze psychologa należy na kilka istotnych rzeczy zwrócić uwagę, żeby ograniczyć ryzyko niewłaściwego wyboru. Z pewnością ważne będzie wcześniej wspomniane wykształcenie, czyli najlepiej ukończona wyższa uczelnia o odpowiednim profilu.

Kolejną sprawą będzie to, w jaki sposób psycholog podchodzi do relacji z pacjentami. Na pewno powinna być to osoba życzliwa i serdeczna, która umie stworzyć sympatyczną atmosferę w gabinecie. Jeżeli tego nie zapewni, to pacjentom trudno będzie nabrać do niej zaufania i otworzyć się jak należy, a to jest przecież kluczowe do postawienia właściwej diagnozy i znalezienia odpowiedniej metody leczenia. Porządny psycholog będzie umiał słuchać, bez oceniania i krytykowania, ale też w razie konieczności zada niewygodne czasem pytania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić