Wyspecjalizowana poradnia endokrynologiczna

Badania genetyczne oferowane w poradni endokrynologicznej jaką prowadzi profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski są możliwe do wykonania, bo doktor ten ma duże doświadczenie w onkogenetyce i bez przerwy kształci się w takim zakresie. Jeżeli więc tylko endokrynolog lidzbark warmiński odkryje wskazania do przeprowadzania badania, to można spodziewać się, iż zajmie się tym. Placówka świadczy w takim razie usługi w obrębie profilaktyki, diagnostyki a także wyleczenia chorób układu dokrewnego.

Diagnozowanie i leczenie zaburzeń hormonalnych, chorób tarczycy, nadnerczy i przysadki mózgowej, jak i zespołów androgennych, zaburzeń metabolicznych i przedwczesnego dojrzewania odbywa się w oparciu o nowoczesne standardy. Jest to ważne, gdyż zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą stać się powodem licznych schorzeń. Endokrynolog po szczegółowej konsultacji zleci pakiet badań dzięki jakim można liczyć na trafną diagnozę. Kiedy okaże się to konieczne, zarekomendowane będą także badania genetyczne dla par zmagających się z niepłodnością lub dla osób pozostających w obrębie prawdopodobieństwa zachorowania na raka.

Diagnostyka genetyczna wykonana będzie także po otrzymaniu wyników badań. W takiej sytuacji specjalista może powziąć decyzję odnośnie planowanego leczenia. Ekspert współpracuje z Warsaw Genomics, gdzie może zlecić kompletny zestaw badań genetycznych. Dokładne testy bazują na dokonaniach zagranicznych. Kiedy odkryte zostanie obciążenie genetyczne, można będzie podejmować działania które zabezpieczają przed zachorowaniem lub umożliwiają je leczyć.

Można także otoczyć opieką lekarską pociechy pacjenta, które pozostają w obrębie ryzyka. Inne konsultacje dotyczą takich problemów jak: choroba Hashimoto, choroba Graves – Basedowa, guzki tarczycy, hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, czynne hormonalnie gruczolaki, guzki nadnerczy, menopauza i andropauza, zaburzenia metaboliczne, nadwaga, potliwość, suchość skóry, a także retinopatia. Aby wpisać się na spotkanie wystarczy zadzwonić na numer telefonu umieszczony na stronie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić