Zwrot podatku za pracę zza granicy – jak dostać?

Za pracę za granicą można dostać zwrot nadpłaty podatku opłacalnego. Pracownicy, jacy byli zatrudnieni legalnie mogą sami postarać się o jego odzyskanie bądź zwrócić się o wsparcie do firmy, jaka zrobi to za nich. Procedura odzyskiwania podatku ma okazję trwać od trzech miesięcy do około pół roku. Czas wymagania zależy od procedury w danym kraju i od dobrego przygotowania przydatnej dokumentacji.

Wartość zwrotu podatków uzależniona będzie z kolei od ustalonej kwoty wolnej od podatku, jaka dla każdego kraju jest inna – zobacz biuro rachunkowe holandia. Niezbędnym elementem przeprowadzenia kompletnej procedury jest posiadanie dokumentacji od pracodawcy, jaka potwierdzałaby nawiązany stosunek pracy.

Jest odpowiedzialny ona naszemu formularzowi PIT, który dostajemy od pracodawców na początku nowego roku rozliczeniowego. Na polskim rynku funkcjonuje wiele korporacji proponujących pomoc przy uzyskaniu zwrotu podatków za pracę za granicą. Pobierają one prowizję od zdobytej sumy. Wybierając jednak fachową jednostkę gospodarczą, mamy gwarancję, iż cała procedura przebiegnie sprawniej, a my zaoszczędzimy drogocenny czas.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić