Pomoc geodezyjna – w jakich sytuacjach będzie potrzebna

Budowanie wymarzonego domu wiąże się z dużą ilością obowiązków. Nie da się tak zwyczajnie wykopać dziurę pod fundamenty, zalać je betonem i rozpocząć stawianie ścian. Należy też nawiązać współpracę z kilkoma specjalistami, a jednym z nich będzie geodeta. Jego pomoc potrzebna będzie kilku sytuacjach.

Pierwsze spotkanie niejednokrotnie ma miejsce zanim się zakupi działkę, na przykład po to aby dokładnie poznać jej granice. Przyda się to też do stawiania jakiegoś ogrodzenia, żeby nie było niepotrzebnego sporu z którymś z sąsiadów. Mając znaleziony plan domu należy go odpowiednio ułożyć na działce. To również należy do zadań geodety, który wykona wszystko w oparciu o mapę projektową. Na mapie umieszcza się zarówno sam budynek mieszkalny, jak również wszystkie instalacje.

Jeśli dokumentacja będzie zatwierdzona i inwestor uzyska pozwolenie na budowę, to obowiązkowo trzeba wyznaczyć na obszarze działki miejsce, w którym zostanie postawiony budynek. To także będzie należało do obowiązków geodety, który musi w tym celu zamontować w gruncie specjalne znaki. Mają one duże znaczenie, ponieważ na ich podstawie będą wykonywane fundamenty. Na tym etapie ustala się także dokładne położenie poszczególnych instalacji, jeśli będą one przebiegać pod ziemią. Ale to jeszcze nie wszystko, bowiem geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na budowie, już po jej skończeniu, aby dokonać pomiarów końcowych i zobaczyć czy wszystko zostało zrobione zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić