Tematyczne zabawy podczas akcji integracyjnych

W każdej jednostce gospodarczej są ludzie o nadzwyczaj przeróżnych zakresach. Jedni są przebojowi, świat do nich przystaje, inni pracują jak mrówki, bez bezużytecznego rozgłosu dookoła siebie. Jeszcze inni, twierdzący się za najlepszych pracowników, mający duże mniemanie o sobie, i tacy, jacy są zakompleksieni, jednakowoż zawsze skłonni do pomocy innym. Z zespołu nawet kilkudziesięcioosobowego, ciężko jest utworzyć zgrany zespół, biorąc pod uwagę różne charaktery oraz predyspozycje. Świetna w tym celu jest impreza integracyjna, dwu, trzy dniowa, na jakiej ludzie mają szansę poznać się porządniej, i zademonstrować swoją prawdziwą twarz.

Podczas imprez integracyjnych, częstym bodźcem są zawody sportowe, rywalizacja w grupach – poprawnie wobec tego dostosować do poszczególnych zespołów firmowych ‘krzykaczy’ oraz ‘szare myszki. W trakcie rywalizacji może się okazać, że niemało lepszymi kompanami są w stanie się okazać naturalnie ci pracobiorcy, którzy zawsze stoją z boku wszystkich służbowych wydarzeń, a ci, którzy chcą być zawsze na pierwszym miejscu, nie niezmiernie się na to miejsce nadają.

Zwykła sportowa rywalizacja, metoda zachowania w grupie, niesienie pomocy, praca na rzecz zespołu, mogą się okazać na imprezie integracyjnej wyznacznikiem, kto tak w zasadzie jest w zespole perfekcyjny. Jeżeli potrzebne są akcesoria na imprezę, zobacz słomki papierowe. Impreza integracyjna może być pospolitym przedświątecznym spotkaniem przed Wielkanocą, czy Bożym Narodzeniem, jakkolwiek może być też jednodniowym wypadem za miasto połączonym z grillem lub ewentualnie ogniskiem, a ma prawo stanowić kilkudniowy wyjazd nawet za granicę, połączony ze szkoleniem.

Niekiedy firmy organizują też uroczyste bankiety lub kolacje z programem artystycznym, występem gwiazdy. Każde spotkanie firmowego zespołu ma za zadanie zbliżenie ludzi do siebie, wzajemne poznanie się – każda rozmowa zbliża, może się okazać, że dotychczas nie lubiany kolega z sąsiedniego pokoju tak faktycznie jest niesłychanie fajnym kumplem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić