Protetyka zębisk – kiedy odwiedzić protetyka oraz czemu przystaje błyskawicznie przywrócić do równowagi zęby?

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki lub żuchwy w celu utrzymania protezy bądź też mostu. Są one wykonane z tytanu lub ewentualnie stopów tytanu oraz są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są niezmiernie trwałe oraz mogą służyć przez wiele lat, jeżeli są poprawnie użytkowane i zadbane – leczenie kieszonek dziąsłowych. Nim zostanie założony implant, medyk stomatolog musi dokumentnie zbadać stan zębów pacjenta oraz kości szczęki lub też żuchwy. Niektórzy pacjenci nie są odpowiednimi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości lub też obecność chorób takich jak cukrzyca lub ewentualnie osteoporoza.

Metoda wszczepienia implantu jest z reguły przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym i trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na kilka miesięcy, aby mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant wyjątkowy łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę bądź też most. Implanty są niezwykle skuteczne w uzupełnianiu brakujących zębów, jednak ich cena może być dosyć wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów i lokalizacji, cena może się wahać od kilkuset do paru tysięcy dolarów. Niektóre ubezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, jednak nie wszelkie, w związku z tym warto przetestować, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji przeciętnych zębów. Pacjenci powinny szczotkować implanty tak samo jak swoje naturalne zęby.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić