Porady kosmetyczne: te zabiegi upiększające rzęsy

Domowe przepisy, porady pielęgnacyjne i gestykulacyjne, wyjaśniamy, jak w mgnieniu oka zwiększyć długość i objętość rzęs.Zadbaj o etap demakijażu. Spanie bez demakijażu znacznie niszczy rzęsy. Są uwięzione przez konsystencję tuszu do rzęs, przestają oddychać i przechodzą głębokie suszenie, które prowadzi do ich upadku.

W celu demakijażu przestań pocierać. Zaleca się działać delikatnie, nie tylko w celu ochrony powieki, ale także w celu uniknięcia łamania lub wyrywania rzęs. Właściwy gest: zaaplikuj wacik nasączony mleczkiem myjącym lub płynem micelarnym, pozostaw do działania, a następnie zmyj makijaż ruchem w dół. To oczyszcza rzęsy z poszanowaniem kierunku wzrostu.

Aktywuj wzrost swoich rzęs

Aby stymulować ich wzrost, w aptekach czy perfumeriach dostępnych jest wiele kremów lub serum. Oto kilka domowych sztuczek: Wazelina, lepiej znana jako wazelina, jest doskonałym stymulatorem wzrostu rzęs. Wystarczy nałożyć go wieczorem za pomocą wacika i usunąć pozostałości rano po przebudzeniu. Inne rozwiązanie: olej rycynowy, olej kokosowy lub olej z awokado. Zobacz https://jaw.pl/2022/01/jak-dziala-odzywka-do-rzes/

Wskazane jest nałożenie przynajmniej jednego z tych trzech olejków lub sporządzenie mieszanki na bazie tych trzech. Przechowuj go w tubce z czystym sztyftem do rzęs. Zmieszanie olejków to kompletne rozwiązanie, bo o ile olejek rycynowy wzmacnia rzęsy, to olejek kokosowy i olejek z awokado odżywiają je. Ta mieszanka trwa trzy miesiące. Stosować raz dziennie wieczorem przed snem. Ostatnia opcja: olej rycynowy i białko jaja. Mieszankę stosuje się również do włosów. Ma tę zaletę, że jest bogaty w białko.

Makijaż i pielęgnacja, dobierz odpowiednie produkty

Zalotki, wodoodporne tusze do rzęs… jakie są możliwości wzmocnienia rzęs bez ryzyka ich uszkodzenia? Jak często w urodzie, ważne jest, aby pozostać mierzoną. Tak dla wodoodpornego tuszu do rzęs, sztucznych rzęs lub koloryzacji rzęs, jeśli ich użycie jest punktualne, a etap demakijażu jest dokładnie przestrzegany.

Tak, aby używać zalotki, pod warunkiem, że nakłada się ją na idealnie oczyszczone i nawilżone rzęsy, w przeciwnym razie będą się łamać. Tak do codziennego tuszu do rzęs, jeśli jest wysokiej jakości i zawiera środki nawilżające, które chronią rzęsy. Wreszcie marki opracowują konkretne produkty, takie jak przezroczyste tusze do rzęs do nakładania wieczorem lub kolorowe tusze do rzęs do stosowania w ciągu dnia, które przyspieszają wzrost rzęs.Odkryj także: nasze porady pielęgnacyjne dla skóry z niedoskonałościami.

WARTO WIEDZIEĆ, JAK PIELĘGNOWAĆ RZĘSY…

Ta pierwsza wskazówka jest dość oczywista, ale wiem, że czasami zapominam. Nie zapomnij zmyć makijażu przed pójściem spać. Pozostawienie tuszu do rzęs może spowodować przedwczesne wypadanie rzęs, co jest dużym niepowodzeniem, jeśli chcesz uzyskać długie, pełne rzęsy. Osobiście uważam, że to najważniejsza wskazówka, jak dbać o swoje rzęsy.

WYCZYŚĆ JE Spróbuj wziąć czysty tusz do rzęs i przesmaruj nim rzęsy kilka razy rano. Już samo ich szczotkowanie oddzieli mieszki włosowe i nada wygląd pełniejszej linii rzęs. W ten sam sposób, w jaki rozczesywanie włosów sprawia, że ​​wyglądają zdrowsze, czesanie doda im naturalnego blasku. I nie potrzebujesz nawet tuszu do rzęs!

STAN ICH Co robisz, gdy chcesz, aby Twoje włosy wyglądały ładnie? Warunkujesz to! A czym są rzęsy? Włosy ! Użyj kolejnej tubki czystego tuszu do rzęs, a nawet palców i rozprowadź trochę wazeliny na rzęsach. Sprawdzi się jako głęboka odżywka i sprawi, że rzęsy będą wyglądały na pełniejsze i jeszcze dłuższe. Jeszcze tego nie próbowałam, ale mam przyjaciółkę, która na to przysięga, a jej rzęsy wyglądają świetnie.

NIE TRZEĆ OCZU

Niezwykle ważna wskazówka, choć bardzo łatwa do zapomnienia. Pocieranie zbyt dużych oczu może szarpać nasady rzęs i wtedy wypadną. Nie zaczynają tak po prostu przeskakiwać, ale prawdopodobnie odejdziesz z dwoma lub trzema rzęsami na palcach za każdym mocnym pocieraniem. Jeśli twoje oczy swędzą, spróbuj delikatnie głaskać lub masować ten obszar.

UNIKAJ FAŁSZYWYCH RZĘS Wiem, sztuczne rzęsy to idealne narzędzie do makijażu. Włóż parę, a tak naprawdę nie musisz nic robić ze swoim makijażem. Jednak klej używany do nakładania sztucznych rzęs może zranić twoje prawdziwe, powodując ich sklejenie lub pociągnięcie za nimi, gdy usuniesz sztuczne rzęsy. Nie mówię, aby całkowicie zrezygnować ze sztucznych rzęs, bo osobiście lubię je używać. Spróbuj jednak ograniczyć swoje użycie.

BĄDŹ OSTROŻNY Z TĄ WIEŻĄ DO LODÓW!

Jeśli używasz zalotki do nakładania tuszu do rzęs, po prostu uważaj, aby nie wycisnąć zbyt mocno. Jeśli poczujesz ciągnięcie u nasady rzęs, przestań! Choć te małe narzędzia mogą być przydatne, mogą równie łatwo ściągnąć kilka rzęs, jak zapętlić je.

ZRÓB SOBIE PRZERWĘ Jest tak duża presja na nas, dziewczyny, aby podążać za naszym wyglądem. Jeśli rutynowo nosisz makijaż, może to być trochę nerwowe, aby wziąć dzień wolny i wybrać naturalny wygląd. Czasami jednak Twoje rzęsy tego potrzebują. Posiadanie tego całego tuszu do rzęs każdego dnia może być trochę za dużo. Wypróbuj dzień bez makijażu! Lub jeśli nie chcesz iść na zimnego indyka, może podkreśl inną część twarzy. Odwróć uwagę od oczu i odetchnij rzęsami.

Czy znasz jeszcze jakieś wskazówki, jak utrzymać rzęsy w doskonałej formie? Czy jesteś zainteresowany wypróbowaniem którejkolwiek z powyższych wskazówek, aby zadbać o swoje rzęsy?

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić