Płytki z cegły na ścianę – interesujący pomysł na urządzenie wnętrza

Szukając interesującego pomysłu na urządzenie wnętrza w stylu rustykalnym można pomyśleć o kupnie płytek zrobionych z prawdziwych cegieł. Takie płytki od pewnego czasu cieszyć się zaczęły dużą popularnością wśród klientów, gdyż prezentują się bardzo ciekawie. Nie produkuje się ich maszynowo, a cięte ze starych pochodzących z rozbiórki różnych budynków.

Tego typu cegła na ścianę Wrocław niejednokrotnie pochodzi z dwudziestego albo dziewiętnastego wieku, i charakteryzuje się niepowtarzalnym wyglądem. Oczywiście cegły po rozbiórce budynku nie będą się nadawać do położenia na ścianie, z tego też powodu trzeba je jakoś przygotować.

W tym celu są one cięte na paski o szerokości dwóch centymetrów, przez co z pojedynczej cegły wykonać można takich pasków nawet pięć. Najcenniejsze są zewnętrzne ścianki, mają one naturalne wgniecenia czy obicia, przez co praktycznie każdy pasek ma inny wygląd. Ale paski środkowe również wyglądają bardzo ładnie, i można z nich zrobić bardzo ciekawe aranżacje.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław przykleja się za pomocą specjalnego kleju, tym samym uzyskując wygląd muru z cegły. Ciemny kolor cegły bardzo ładnie prezentuje się z jasnymi fugami, przypominającymi stare zaprawy, ale można też użyć innych kolorów. Sporo firm sprzedających tego typu płytki ma też w ofercie dedykowane narożniki, wycinane z jednej cegły. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w bardzo ciekawy sposób obudować krawędzie, przykładowo na ścianach czy kominkach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić