Płytki łazienkowe – jak je dobrze wybrać do swojej łazienki

Wybranie najlepszych łazienkowych płytek nie jest wcale prostą rzeczą. Wiele osób kupując włoskie płytki czy któregoś z naszych producentów w pierwszej kolejności swoją uwagę zwraca na wzór i kolor. Rzecz jasna nie ma w tym nic złego, ponieważ łazienkę się urządza na wiele lat, i położone tam płytki łazienkowe powinny się podobać właścicielowi. Ale przy zakupie trzeba także zwrócić swoją uwagę na parę istotnych parametrów, o których większość osób zapomina.

Obecnie wybór płytek łazienkowych naprawdę jest ogromny. Oprócz typowych wymiarów klienci coraz częściej kupują płytki o dużych gabarytach, które prezentują się elegancko i nowocześnie. Bardzo dobrze się one sprawdzają w dużych łazienkach, do mniejszych zdecydowanie lepiej jest jednak zostać przy mniejszym wymiarze. Lecz moda skręca także w przeciwnym kierunku, niezwykle ciekawym jej przykładem są mozaiki gresowe. Odpowiednio wkomponowane w projekt łazienki naprawdę niesamowicie się prezentują, choć należy włożyć spor pracy w ich ułożenie.

Przy płytkach podłogowych niezwykle ważnym parametrem jest antypoślizgowość, bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczeństwo użytkowania. Przyjrzeć się również należy wytrzymałości mechanicznej, szczególnie jeśli płytki będą kładzione w pomieszczeniach o dużej intensywności ruchu. Wymienione wyżej parametry większego znaczenia nie mają jeżeli będzie kupowana glazura na ścianę, lecz bez względu na miejsce kładzenia nasiąkliwość płytek nie powinna być większa niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić