O czym należy pamiętać wybierając basen ogrodowy

Kiedy nadejdą upalne dni w ogrodach przy wielu domach zaczynają się pojawiać wypełnione zimną wodą baseny. Nie trzeba wtedy jechać nad jezioro, rzekę czy któryś z prawdziwych basenów, aby trochę się ochłodzić, bo można w każdej chwili wejść do swojego. Basen ogrodowe oferowane są w wielu różnych wersjach, z takich też powodów przed kupnem należy się zastanowić, czego się dokładnie potrzebuje.

Najmniejsze i też najtańsze są baseny dmuchane, przeznaczone przede wszystkim dla maluchów. Rozkłada się je bardzo szybko, i po wlaniu wody dzieci od razu mogą się oddać świetnej zabawie. Nieco większą i bardziej wytrzymałą wersją ogrodowych basenów są rozporowe.

Na górze posiadają one wzmocniony kołnierz, który daje dużą wytrzymałość całej konstrukcji. Jeśli z przyjemności wodnych skorzystać by też chcieli dorośli, to warto rozważyć zakup modelu stelażowego. W jego przypadku konstrukcja nośna oparta jest na aluminiowej lub stalowej ramie, co umożliwia dużo większą powierzchnię i głębokość. Stelażowe baseny mogą mieć okrągły albo prostokątny kształt, przeważnie w zestawie znajduje się także metalowa drabinka.

Jeśli ktoś interesuje się zakupem takiego basenu, to może sprawdzić propozycję firmy www.renovey.com. Przy okazji zaopatrzyć się powinien w parę akcesoriów, które na pewno przydadzą się bardzo przy codziennym użytkowaniu. Na przykład warto pomyśleć o macie na dno, zabezpieczającej przed przypadkowym uszkodzeniem. Przyda się także pokrywa na górę, żeby do środka nie wpadał kurz i liście, a także komplet łatek do naprawy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić