Ledowe żarówki do samochodów – dlaczego warto?

Nikt z nas nie uwielbia jeździć autem mając ograniczoną widoczność. Po pierwsze jest to nadzwyczaj niebezpieczne, szczególnie w ciągu nocy i jesiennych oraz zimowych miesięcy. Po drugie zmusza nas do większego wysiłku, co może doprowadzić do uszkodzenia stworzonego przez nas organu wzrokowego. Najczęściej w pojazdach stosowane są żarówki o napięciu od sześciu do dwudziestu czterech V. Te pierwsze stosuje się w jednośladach, drugie w wozach ciężarowych. Po środku plasują się te użytkowane w samochodach osobowych, w których napięcie sięga dwunastu V.

Na rynku mamy dogodnych wiele typów żarówek samochodowych. Jednym z nich są żarówki hb4. Jest do jednowłóknowa żarówka przeznaczona do świateł mijania, inaczej krótkich. Oczywiście jej różnorodne rodzaje są użytkowane w przeróżnego rodzaju samochodach. Jakakolwiek marka ma dobrane odpowiednie jej wymiary. Nadają się one do przednich odbłyśników.

Na ogół są one żarówkami ksenonowymi. Są one bardzo trwałe, ich użytkowanie starcza na właściwych parę miesięcy. Przy okazji ich cena nie jest wygórowana. Światła ksenonowe w wozach spełniają rolę świateł mijania. Do ich funkcjonowania konieczny jest naturalnie zakup słusznych żarówek – odnajdziesz je na H4 LED. Nie potrzebują one tak nazywanego rozgrzania oraz rozświetlenia się. Dzięki ksenonowi, który został w tej żarówce użyty jako gaz zapłonowy, żarówki ksenonowe dają światło o takiej intensywności, jaka będzie występowała przez cały czas jej ich używania. Lampy z żarówkami tego typu są bardziej skuteczne niż lampy halogenowe. Dają one znacznie więcej światła w krótszym czasie i pobierają o wiele mniej energii.

Producenci lamp ksenonowych gwarantują długą żywotność żarówek, jaka jest nieraz porównywana nawet z żywotnością auta. Niestety w miarę upływu czasu żarówki te tracą trochę na mocy i dają mniej intensywne światło. Lampy z żarówkami ksenonowymi potrzebują kilku sekund aż zaświecą pełną mocą, wobec tego z reguły montowane są jako światła mijania. Te drogowe są sztampowymi lampami halogenowymi. Ewidentnie nie od początku istnienia aut żarówki ksenonowe są w nich używane. Własne tryumfy zaczęły święcić wówczas w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić