Korzystna kawa i herbata – atrybuty lecznicze

Organiczny związek chemiczny czyli kofeina występująca w kawach i czekoladach niesie za sobą wiele kłopotów. Posiada ona właściwości psychoaktywne. Dodawana jest ona do wielu napojów energetycznych oraz słodyczy, jakich zadaniem jest pobudzenie osoby, która z tego korzysta. Podobne właściwości posiada teina, jaka jest nadrzędnym składnikiem herbat. Działa ona niemało wolniej lecz dłużej aniżeli kofeina, w celu postępowania w jak najdłuższym czasie sprawności fizyczne i psychicznej.

Picie kawy lub kofeiny w gigantycznych ilościach jest nadzwyczaj niebezpieczne. W szczególe wpływa na problemy z sercem, może sprawiać zgagę itp. Naukowcy stwierdzili, że kofeina może doprowadzić nawet do śmierci jeżeli w ludzkim ciele ilość tego związku przekroczy 10 gramów. Jest to około 40- 120 filiżanek kawy. Szczególną uwagę powinny zwrócić damy jakie są w ciąży. Nosząc pod piersią swoja pociechę nie mogą nadużywać tych związków bo dawka nawet o połowę mniejsza dla noworodka ma okazję być śmiertelna.

Nie oznacza to, iż mamy na wskroś zrezygnować z tych napoi – wypróbuj kawa do ekspresu. Należy po prostu kontrolować się pod względem ilości. Jeśli zauważymy, iż jesteśmy zbytnio pobudzeni, serce bije, jak by miało zaraz wyskoczyć nam z piersi należy skonsultować się z lekarzem i ograniczyć teina czy kofeinę do minimalnych porcji a najpoprawniej przestać je używać na pewien czas. W Polsce kultura picia herbaty nie jest bogata, niemniej jednak to powoli się zmienia. Polacy coraz to chętniej sięgają po rozmaitego typu gatunki herbat doceniają Tobie rozpoznając jej zalety oraz smak. Herbata lubiana jest zwłaszcza przez Chińczyków i Anglików.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić