Jakim sposobem są robione przewierty sterowane

Pod ziemią ukryta jest bardzo duża ilość rozmaitych przewodów, kabli i rur. Często znajdują się one pod obecną infrastrukturą, taką jak przykładowo drogi, place czy budynki. Lecz mogą się pojawić sytuacje, kiedy jest potrzeba położenia czegoś nowego, i dotychczas przeważnie było to robione przez wykopanie od góry odpowiedniego kanału. Lecz nie zawsze rozwiązanie takie będzie możliwe, kiedy przykładowo przeciągnąć trzeba kabel pod szeroką ulicą czy dnem rzeki. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą przeciski kretem, pozwalające na wykonanie tego typu prac bez żadnej ingerencji w infrastrukturę znajdującą się na powierzchni.

Zalety tej technologii są naprawdę duże, i dlatego zaczyna się ona cieszyć rosnącym zainteresowaniem. Głównie dlatego, że takie przewierty pod drogami wykonać można w dowolnym podłożu, wystarczy tylko odpowiednio dobrać parametry i głębokość. Przewierty sterowane sprawdzają się bardzo dobrze między innymi na terenach zabudowanych, gdzie albo byłoby trzeba niszczyć znajdujące się tam obiekty, albo puszczać kable jakąś okrężną drogą.

Podobnie sytuacja wygląda, kiedy do pokonania będą jakieś trakty komunikacyjne, typu tory kolejowe czy drogi. Przeciski kretem w niejednym przypadku będą również lepszym wyjściem, niż zawieszona na wysokości instalacja, przykładowo nad kanałem czy rzeką. Takie przewierty realizować również można, jeśli na planowanej drodze instalacji będzie się znajdować jakieś wzniesienie albo góra.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić