Jakim sposobem przyzwyczaić pieska do zostawania w domu – szkolenie psów pomoże

Czworonóg, jaki nie znosi zostawać sam w domu to dla właściciela nie lada problem. Pies zostający w domu sam zachowuje się – mówiąc delikatnie – nieznośnie. Wyje oraz niszczy wszystko dookoła, nagminnie też załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma wobec tego po powrocie masę porządkowania, a dodatkowo jeszcze musi przysłuchiwać się skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia zwykle ma swoje podłoże w okresie szczenięcym – nie jest wykluczone, iż pies przeżył coś, co wywołało u niego traumę. Co zatem w takiej sytuacji ma prawo zrobić właściciel? W głównej mierze pieska do zostawania w domu trzeba przyzwyczaić – jeśli właściciel w przesadny sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Można zacząć od niesłychanie prostych ćwiczeń takich jak zamykanie pieska samego w pokoju na parę minut bądź wybrać się na odpowiednie szkolenie żeby uzyskać pomoc – szkolenia dla psów warszawa. Do tego nie można także pozwalać psu na gryzienie rozmaitych przedmiotów, jakich gryźć nie powinien. Przed wyjściem z domu można zabrać w pierwszej kolejności pieska na dłuższy spacer – niech się dobrze wybiega oraz zmęczy.

Wychodząc, warto zostawić mu jego ukochane zabawki. Specjaliści są zdania, iż jeżeli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien i później sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym zakresie, powinien zameldować się ze swym czworonogiem do profesjonalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli i niedoli, nigdy nie musimy martwić się, iż nie będzie ich przy nas, kiedy tak właściwie akurat będziemy tego potrzebować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić