Jakim sposobem odkryć solidne pole kempingowe?

Przyczepa kempingowa wymaga holowania, skutkiem tego niebezużyteczne są konkretne informacje w tym aspekcie. Holować można różne przyczepy, niemniej jednak należy wiedzieć, że ciągnąć można tylko oraz jedynie taką przyczepę, jakiej masa pełna jest niższa od masy auta.

Jeśli gra toczy się o kempingowe, więcej na kampery nowe. Prócz tego przepisy dopuszczają ciągnięcie tak nazywanej przyczepy kempingowej lekkiej, której ciężar nie przekracza siedemset pięćdziesiąt kilogramów. Jeżeli z kolei dysponujemy samochodem terenowym i będziemy chcieli ciągnąć za sobą ciężką przyczepę, być może będzie konieczne postaranie się o pomocnicze uprawnienia do holowania.

Zapoznając się z kwestią holowania, należałoby również sięgnąć do rozporządzeń technicznych, aut oraz przyczep. W homologacji, a też w każdym dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest wskazana maksymalna masa holowanej przyczepy. Również w kodeksie drogowym możemy znaleźć kilka przepisów, połączonych z przyczepami. Pomiędzy każdą przyczepą, a holującym ją samochodem ma obowiązek znajdować się połączenie w postaci linki lub łańcucha.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić