Jakie są popularne odmiany hostingów pod strony internetowe

Każda strona w internecie musi zostać umieszczona na jakimś serwerze, żeby mogła normalnie funkcjonować. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może to zrobić nawet na komputerze w domu przyłączonym do sieci internetowej, ale z paru powodów nie jest to najlepsza opcja. Zwłaszcza że do wyboru jest kilka różnych możliwości, bezpłatnych albo zaczynających się już od paru złotych miesięcznie. Największą popularnością obecnie się cieszy hosting współdzielony. W jego przypadku na jednym fizycznym serwerze działa kilka do kilkunastu kont, i wszystkie one mają dostęp do zasobów sprzętu, to znaczy procesora, pamięci i dysku. Nie trzeba znać się na administracji, bowiem wszystkim zajmować się będą pracownicy dostawcy usługi.

Ciekawie wyglądają również ceny, zaczynające się niejednokrotnie od kilku złotych za miesiąc, ale to rozwiązanie zapewne się nie sprawdzi w przypadku większych stron. Dla nich dużo lepszym rozwiązaniem będzie hosting VPS serwer, który ma tę zaletę, że każde konto dostaje określone zasoby do wykorzystania. Dzięki temu nie będzie niebezpieczeństwa, że ze względu na duże obciążenie pozostałych kont na urządzeniu nagle strona przestanie działać.

Jeśli i to będzie niewystarczające, to można umieścić swoją stronę na dedykowanym serwerze, czyli na zupełnie niezależnym fizycznym komputerze. W ofercie sporej ilości firm można też znaleźć takie usługi jak hosting WordPress SSD. Są to konta skonfigurowane specjalnie pod potrzeby konkretnego programu, przez co zapewnią one dużą wydajność i stabilność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić