Jak wiele kosztują wkłady kominowe?

Coraz częściej widoczna jest tendencja do wymiany starych, mało wydajnych kotłów na oryginalne rozwiązania technologiczne zezwalają zaoszczędzić sporą ilość energii cieplnej. Energooszczędność nowych systemów grzewczych idzie dosadnie w parze z oszczędnością środków finansowych. Konfrontując pracę starych kotłów z nowatorskimi, wzbogaconymi nowinkami z obrębu technologii grzewczych bez trudu dostrzega się różnicę w ilości spalanego materiału.

Niezależnie od tego czy opalanie odbywa się z przeznaczeniem węgla, drzewa, oleju opałowego lub gazu, nowego techniki w każdym z przypadków wykazują dużą oszczędność środków opałowych. Problem pojawia się w momencie, kiedy wstawiając innowacyjny kocioł trzeba go połączyć ze starym, nierzadko krzywym systemem kominowym.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są elastyczne wkłady kominowe – piece wolnostojące. Kielichowe łączenia stalowych, żaroodpornych blach elastycznych wkładów kominowych są gigantycznym udogodnieniem dla wszystkich tych, którzy po zamontowaniu nowomodnego kotła chcą go ekspresowo połączyć z leciwą instalacją odprowadzającą spaliny. Stereotypowe kominy wykonane z cegieł nie spełniają norm bezpieczeństwa wypływających z prawa budowlanego. Jakikolwiek komin obojętnie do jego przeznaczenia oraz charakterystyki ma obowiązek być oprócz tego zabezpieczony słusznymi wkładami gwarantującymi swobodne odprowadzanie substancji spalania na zewnątrz. Typ zastosowanego wkładu kominowego zależy od przeznaczenie instalacji i rodzaju materiału opałowego.

W systemach opalanych drewnem muszą być wykorzystywane wkłady kominowe wykonane ze stali żaroodpornej. Wysokie temperatury spalania drewna na komin nieposiadający odprowadzenia przeprowadzonego z materiałów odpornych na zwłaszcza wysokie temperatury szybciej niszczeje. Jakikolwiek współczesny wkład kominowy, to dodatkowo gwarancja bezpieczeństwa wynikająca ze szczelność całości instalacji. Odnosi się to w takim samym stopniu do wkładów żaroodpornych, kwasoodpornych oraz emaliowanych. Sztampowe kominy nieposiadające nowoczesnych systemów odprowadzających spaliny są w stanie być pod tym względem wadliwe, stwarzając zagrożenie dla dobrego samopoczucia i życia człowieka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić