Gdzie są używane kurtyny i przegrody z folii PCV

Folia PCV jest materiałem, jaki ma bardzo wszechstronne przeznaczenie. W dużym stopniu wynika to z jego właściwości i parametrów, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Po pierwsze taka folia bardzo dobrze pochłania promieniowanie świetlne, dzięki czemu wykorzystywana jest w branży spawalniczej. Używane przy spawaniu przegrody spawalnicze posiadają tego typu folię w formie wypełnienia, przez co otoczenie zostaje zabezpieczone zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak również przed różnego rodzaju odpryskami. W przypadku przegród w zupełności wystarczy folia o grubości około połowy milimetra.

Dużo grubszej, ale też przez to wytrzymałej i trwałej, potrzebują kurtyny paskowe. Kurtyny tego typu powszechnie się stosuje w najróżniejszych sklepach i magazynach. Mają one postać pasków o szerokości kilkunastu centymetrów, umieszczonych na górze zabezpieczanego otworu. Takie paski mają dużą elastyczność, dzięki czemu można je prosto rozsunąć, a wisząc swobodnie tworzą barierę porównywalną z drzwiami.

Ogromną zaletą tego pomysłu jest jego duże zabezpieczenie termiczne. Jak się bowiem okazuje, folia PCV świetnie chroni przed zmianami temperatury, dużo lepiej niż między innymi drewno. Przez to nawet paski o grubości kilku milimetrów pozwalają utrzymać właściwą we wnętrzu i ograniczyć jej ucieczkę. Rozmaitych zastosowań folii PCV jest całkiem sporo, mają one dużą odporność na wilgoć i różnego rodzaju chemiczne substancje, tak więc często są wykorzystywane do izolacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić