Forma zatrudnienia a pułap zdolności kredytowej

Wobec dominującej obecnie w stworzonym przez nas kraju relacji między cenami mieszkań a średnimi płacami naszych polaków mało dopuszczalne jest zakup mieszkania czy także domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Instytucje finansowe badają zdolność kredytową osób składających wnioski o kredyt, kierując się wysokością zarobków oraz wiekiem wnioskodawców.

Aczkolwiek ważnym aspektem, który ma okazję mieć znaczący wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest forma zatrudnienia, jaka dane osoby mają – Kredyt dla firm. Instytucje finansowe najchętniej udostępniają kredytów grupie osób, jakie zatrudnione są na umowę o prace na czas nieokreślony. Bardzo dobrą pozycję startowa mają szczególnie osoby zatrudnione w tak zwanym sektorze publicznym, a wobec tego urzędnicy państwowi, pracownicy administracji czy służby mundurowe. Jeśli okaże się, że dana postać jest zatrudniona na czas oznaczony, banki sprawdzają długość danej umowy oraz staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej firmie.

Czasami banki żądają również od obecnego pracodawcy, by dostarczył list intencyjnym, w jakim zobowiąże się do rozciągłości umowy z danym pracownikiem na następny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako ewentualni kredytobiorcy w segmencie kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, czyli tacy, którzy nie zatrudniają jakichkolwiek pracowników – tym postaciom najtrudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny, nawet trudniej aniżeli tym, którzy zatrudnieni są na umowy-zlecenia albo też na umowy o dzieło.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić