Dylemat kierowcy przy doborze felg – które felgi zakupić?

Każdy kierowca świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że musi zadbać o swoje auto tak, by służyło ono przez długie lata. Wobec tego również wypada robić przegląd wozu i dbać o jego pojedyncze części, dotyczy to także felg samochodowych. Ważne, żeby felgi były właściwej jakości, albowiem są pewnego rodzaju podstawą samochodu – felgi jr wheels. Na felgi, które są elementem podwozia wozu, zakłada się oponę, w pewnych sytuacjach też dętkę. Istotna jest także funkcja, która pełnią w samochodzie felgi, bowiem mają za zadanie sprawnie wentylować poszczególne szczegóły układu hamulcowego, m.in. bęben oraz przewody hamulcowe.

Jest to w następstwie tego niezmiernie odpowiedzialna funkcja, bowiem wszyscy, którzy używają samochodu jako kierowcy czy jako pasażerowie, bezbłędnie zdają sobie sprawę z tego o tym jak ważne są odpowiednio działające hamulce. Jakikolwiek kierowca ma obowiązek zadbać nie tylko zewnętrzny wygląd własnego samochodu, a wiadomo, że felgi są w wielu przypadkach ozdobą, ale także o bezpieczeństwo jazdy. Częste wizytacje w zakładach samochodowych u mechanika na pewno nikomu nie zaszkodzą, a dadzą pewność bezpiecznej i sprawnej jazdy.

W kolorze felg panują trzy stereotypowe barwy, czyli biały, czarny i chromowany, tylko od gustu kierowcy zależy ten wybór. Znaczącym parametrem jest również tzw. ET i tu należy felg ujemnych, jakie sprawiają, że samochód terenowy jest bardziej stabilny. Nowe auta posiadają przeważnie parametry seryjne oraz najprzyzwoiciej, kiedy przy wyborze felg, kierowca postępuje zgodnie z nimi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić