Czy warto kupić do domu francuskiego buldoga

Mieszkając w domu z małymi dziećmi bez żadnych problemów pozwolić sobie można na jakiegoś psa. Ważne jednak będzie to, aby wybrać właściwą rasę, która będzie się dobrze dogadywać z dziećmi i przy tym nie przejawiać wobec nich agresji. Ras takich jest kilka, a w ostatnim czasie dużą popularnością zaczęły się cieszyć francuskie buldogi. Te nieduże, lecz niezwykle radosne i wesołe psiaki sprawdzają się doskonale przy przy małych dzieciach, są względem nich bardzo łagodne i przyjacielskie.

Lecz mimo że nie są zbyt duże, to wszystko nadrabiają ogromną żywiołowością, stanowiąc przy tym świetne towarzystwo dla maluchów. Kochają najróżniejsze zabawy, gonitwy za patykiem czy szarpanie. Bardzo dobrze też skaczą, co potrafią niejeden raz udowodnić na spacerze. Jeśli chodzi o samo spacerowanie, to rzecz jasna trzeba systematycznie wyprowadzać. Równocześnie bardzo ważne jest, aby nie narażać je na słońce, bo źle znoszą wysokie temperatury.

Bardzo lubią jednocześnie leżenie na kanapie, z tego też powodu miejsce dla nich również musi się jakieś znaleźć. Dużym plusem buldogów francuskich jest to, że nie potrzebują one specjalnego pielęgnowania. Starczy je raz na jakiś czas dobrze wyczesać oraz oczyścić uczy i oczy, żeby zapobiec zapaleniom. Podejmując decyzję o kupnie tego psa trzeba pamiętać, że wymienione powyżej cechy posiadają wyłącznie rasowe, pochodzące z legalnej hodowli. Dlatego też warto taką znaleźć, przykładowo w internecie wpisując słowa buldog francuski pies, i tam kupić swojego ukochanego czworonożnego przyjaciela.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić