Charakterystyka opon letnich i zimowych – czym się różnią?

Należałoby przyjrzeć się różnicom pomiędzy oponami na których jeździmy latem, a tymi używanymi zimą. W szczególe różnica dotyczy tutaj mieszanki wykorzystywanej do produkcji tychże opon. W przypadku opon letnich jest to twarda guma, co wyrównuje tarcie, poprzez co jest ono na tyle niskie, że bieżnik ma dłuższą żywotność. Letnie ogumienie pozwala odpowiedniej monitorować pojazd oczywiście w czasie lata, droga hamowania okazuje się o wiele krótsza, za co odpowiada pokaźniejsza przestrzeń styku bieżnika z drogą.

Dodatkowo bieżnik ów bardziej jest ukierunkowany względem tego jak obraca się koło, a to zmniejsza hałas w czasie jazdy. W przypadku opon zimowych mamy do czynienia z oponami bardziej dzielnymi na ślizganie, to naturalnie dzięki użyciu miększej gumy. Bieżnik ma wtedy pokaźniejsze bloki w tak oznaczanej strefie barkowej, a znaczna ilość drobnych nacięć równoległych ułatwia kierowanie, przyspieszenie a także hamowanie na śliskim podłożu.

To naturalnie dzięki właściwie ukształtowanych rowkach w oponie tej łatwo odprowadzana jest woda. Jeśli chcesz wymienić, zobacz https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/srodmiescie-mobilny-serwis-opon-24h/. Czasami także korzystamy w zimie z tak zwanych opon kolcowych. Jeśli powiadamy o motoryzacji to należałoby poruszyć kwestię dotyczącą opon wykorzystywanych do samochodów oraz zająć się różnicami odnośnie ogumienia sezonowego i całorocznego. Bez zastanowienia pozyskamy odpowiedź zachwalającą opony sezonowe, a wobec tego te, jakie nazywamy zimowymi oraz letnimi, zmienianymi na daną porę roku

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić