Cechy wyróżniające wyspę Mali Losinj

Mali Losinj to wysepka na której każdy znajdzie coś niezwykłego. Są turyści dla których głównie znaczące będzie piękno roślinności. Dla innych z kolei ważne będzie to, że we wspaniałych warunkach mają możliwość uprawiać sporty wodne albo inne, wiążące się z wakacyjną dynamiką. Wyszukają tutaj dla siebie również coś wielbiciele obiektów zabytkowych. Jest ich tutaj mnóstwo i będą nawiązywać do tego co w przeszłości wydarzyło się w mieście.

Na przykład, naprzeciwko Muzeum Apoksyomenosa zakotwiczona jest zrobiona z drewna łódka motorowa Nerezinac, spełniająca rolę muzeum pod gołym niebem. Ten zrobiony z drewna jacht jest przykładem tradycyjnego przemysłu stoczniowego w Malim Losinju. Na szczególną uwagę zasługuje punkt widokowy w Mali Losinj, u szczytu wzniesienia Umpiljak. Z Providency można zobaczyć piękną panoramę miasta oraz okolicę wyspy. Punkt taki jest połączony z miejscem do odpoczynku. Na wyspie znajduje się parę popularnych plaż żwirkowych, skalistych, a nawet piaszczystych. Więcej informacji da się znaleźć na witrynie internetowej https://htz.hr/hr-HR/press/objave-za-medije/aplikacija-za-smartphone-mobilne-uredaje-losinj-otok-vitalnosti

Turyści, którzy dotychczas byli zdecydowani na przyjazd tutaj przedstawiają swoje przygody i będą dzielić się praktycznymi radami nad wyraz często w Internecie, wobec czego ktoś, kto przyjedzie pierwszy raz do Mali Losinj może dużo z tego się dowiedzieć. W Mali Losinj rekomendowana jest kuchnia.

Żeby posmakować miejscowych oraz chorwackich specjalności dobrze będzie odwiedzać restauracje: Veli Zal, Villa Mozart, Losinjsko jidro lub tawerny: Lanterna, Odisej i Val di Sole. Miasteczko w przeszłości było miastem portowym, jak i dużo miast na terenie Chorwacji. Aktualnie jest kojarzone z przepychem: łodzie, jachty, statki, restauracje, obiekty zabytkowe. Interesujące jest, że na wyspie mieszka mniej więcej sto pięćdziesiąt delfinów. Pływają one blisko tafli wody, wykonując zapierające dech wyskoki. Samo spotkanie z delfinem jest czymś niezapomnianym. Delfiny to symbol Losinj. W porze letniej przybywając do miasta można świetnie się wybawić na przeróżnych eventach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić