Budowanie hali, lub najem?

Przejęcie placu budowy przez wykonawców musi być niezmiernie dobrze wypróbowane. Generalne wykonawstwo zobligowane jest do sprawdzenia poprawności wytyczonego obszaru z planami papierowymi. Każda budowa, w tym również i budowa hal kojarzy się z podziałem robót budowlanych na etapy. Hale stalowe inaugurują własną podróż budowy naturalnie od przejęcia placu budowy przez wykonawcę.

Po przejęciu placu ze względu na to, że konstrukcje stalowe powstają przeważnie z szczegółów prefabrykowanych, ciężkich oraz montowanych na wysokościach, wykonawca ma obowiązek ogrodzić teren oraz założyć na ogrodzeniu profesjonalne tablice informacyjne. Jest to robione ze względu na bezpieczeństwo osób trzecich, aby nikt nieupoważniony nie poruszał się po budowie w tracie prac. Budując hale stalowe daje wielki nacisk na przestrzeganie przepisów BHP.

Dodatkowym cyklem zaraz po zabezpieczeniu budowy i zaopatrzeniu jej w odpowiednie środki socjalne dla pracobiorców rozpoczyna się budowa. Hale stalowe mogą być obiektami chwilowymi, bądź bez ustanku posadowionymi – można też zdecydować się na najem, hale namiotowe do wynajęcia. Znaczy to, iż wolno je z niekiedy zwinąć jak domek z kart jednakże na budowę hali stalowej wymagane jest pozwolenie oraz oparcie jej na fundamentach. Pierwszym elementem prac budowlanych jest wytyczenie niwelacyjne terenu oraz zebranie humusu z miejsca gdzie będzie posadowiona hala.

Ważne jest aby nie przebrać wykopu, albowiem narusza się wtenczas stałą a równolegle rodzimą konstrukcję gruntu, co może doprowadzić do szybszego osiadania budynku. Skutkiem tego każdy wykonawca stara się nie kopać za mnóstwo ani za głęboko. Kolejnym etapem jest wylanie fundamentów pod obiekt. Bazuje to na zrobienie szalunku, inaczej deskowania i ułożeniu zbrojenia. Fundamenty pod hale są w kształcie kwadratów w celu podtrzymania całej konstrukcji, czyli głównych ram hali, jakie przenoszą najwięcej obciążeń z obiektu na grunt. Zbrojenie przy takim typu fundamentu jest w formie szczególnej siatki połączonej z prętów o odpowiedniej średnicy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić