Wybór tłumika sportowego – na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę

Jedną z chętniej wybieranych przez posiadaczy samochodów osobowych modyfikacji jest wymiana seryjnego tłumika na model sportowy. Tłumiki fabryczne są projektowane w taki sposób, żeby pogodzić efektywność z niskim hałasem, i to w pierwszej kolejności komfort pasażerów jest priorytetowy. Lecz to wiązać się też będzie z pewnym ograniczeniem mocy samochodu, jaką podnieś można między innymi wymieniając tłumik.

Jeżeli ktoś jednak będzie planował to zrobić, to powinien na kilka istotnych kwestii zwrócić uwagę. Po pierwsze zakup takiego tłumika najlepiej zrobić w jednej z firm specjalizujących się w produkcji takich części, na przykład takie jak RM motors. Wówczas po pierwsze będzie miał pewność do do odpowiedniego wykonania, a po drugie tego, że oferowane tłumiki końcowe będą spełniać wymagania związane z obowiązującymi przepisami.

Przede wszystkim chodzić tu będzie o intensywność hałasu, jaki nie może przekraczać pewnych norm. Jeżeli pojazd po założeniu tłumika sportowego będzie za bardzo hałaśliwy, to może nie przejść badań technicznych, albo w czasie kontroli policja zatrzyma kierowcy dowód rejestracyjny. Ważna będzie także jakość wyprodukowania i materiały, które do tego zostały użyte, tak żeby po kilku miesiącach nie trzeba było wymieniać tego elementu na nowy. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to pomyśleć może o jeszcze jednym rozwiązaniu polepszającym osiągi auta. Dość chętnie jest w ostatnim czasie też wybierany downpipe audi, jaki również powiększa o kilka koni moc jednostki napędowej.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić