W jakiej formie hologramy są wykorzystywane do zabezpieczenia druków

Historia hologramów nie jest długa, ponieważ liczy zaledwie kilkadziesiąt lat. Pomimo że teoretyczne podstawy holografii wymyślono przed ponad stu laty, to dopiero opracowanie laserów o dużej precyzji pozwoliło na wykonanie pierwszych holograficznych obrazów. Dziś z przepięknie świecącymi naklejkami do czynienia się ma na co dzień, gdyż znajdują się one chociażby na każdym banknocie, którym będzie się płacić w sklepie, ale też i na wielu przeróżnych przedmiotach.

Aktualnie hologramy w głównej mierze wykorzystywane są do zabezpieczania rozmaitych środków płatniczych, dokumentów czy jakiś cenniejszych przedmiotów. Wynika to z tego, że w przeciwieństwie do zwykłego druku bardzo trudno się je podrabia. Do ich wytwarzania są bowiem wykorzystywane specjalne maszyny, a poza tym zamówienia są weryfikowane pod kątem tego, czy ktoś nie planuje ich wykorzystać do celów niezgodnych z prawem.

Na takich hologramach zawrzeć można rozmaite informacje, zaczynając od rysunków czy napisów, a kończąc na kodach QR czy nawet obiektach 3D. Jeśli druki zabezpieczone mają posiadać jeszcze wyższą ochronę, to da się na nich umieścić jakieś ukryte znaki lub bardzo małe teksty, widoczne jedynie przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Jeśli ktoś będzie chciał, to użyć może zalet tego rozwiązania również do poprawienia estetyki i wyglądu swoich wyrobów. Bardzo dobrze nadają się do tego celu folie holograficzne, jakie pod wpływem padających promieni świetlnych zaczynają się mienić niezwykłymi barwami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić