W jakich zastosowaniach wykorzystuje się hydraulikę siłową

Branża przemysłowa od dawna wykorzystuje podstawowe fizyczne prawa, które od wieków są znane. I od dawna podstawowa zasada funkcjonowania maszyn opierających się o te prawa jest niezmienna, chociaż rzecz jasna zmieniły się bardzo mocno technologiczne możliwości. Jednym z takich rozwiązań jest hydraulika siłowa, jaka używana jest powszechnie w licznych branżach przemysłowych. Z pewnością chyba każdy z nas miał możliwość zobaczenia koparki, w której łyżka jest połączona kilkoma przewodami z pozostałą częścią pojazdu.

W przewodach tych znajduje się specjalny płyn, za pomocą którego jest przenoszona siła między pompą a siłownikami odpowiedzialnymi za ruch. Te trzy podzespoły, czyli pompa, przewody oraz kilka siłowników stanowią najprostszy układ hydrauliki siłowej. W wielu przypadkach w tego typu mechanizmem mogą się pojawić dodatkowe elementy, takie jak na przykład rozmaite odmiany zaworów. Pompa odpowiedzialna jest za wytworzenie roboczego ciśnienia, które następnie przekazane zostaje do siłowników przy pomocy wytrzymałych przewodów.

Poza wcześniej wspomnianymi koparkami i innymi pojazdami systematy siłowej hydrauliki stosowane są w dużej ilości branż. Znaleźć je można powszechnie w maszynach rolniczych, budowlanych, ładowarkach czy dźwigach, a także sprzęcie górniczym czy energetycznym. Ich zaletą jest duża niezawodność połączona z prostą, mało skomplikowaną budową. A także duża oferta części zamiennych, jakie bez żadnego problemu zamówić można odwiedzając jakiś osprzęt hydrauliczny sklep, który działa w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić