W jakich przypadkach można się starać o upadłość konsumencką

Całkiem niedawno jeszcze uzyskanie kredytu na wysoką kwotę nie było dużym problemem. Z tego też powodu wiele osób z takich możliwości korzystało, zapominając niekiedy że każdy z takich kredytów w pewnym momencie trzeba będzie zacząć spłacać. A życie bardzo różnie się może potoczyć, czasami pojawiają się jakieś sytuacje losowe czy choroby, które uniemożliwiają spłatę posiadanych zobowiązań.

To nie jest łatwa sytuacja, bowiem mogą się wtedy uaktywnić firmy windykacyjne i komornicy, a to mocno zepsuje i tak już bardzo trudną sytuację takiego dłużnika. Aktualnie dla osób takich istnieje jednak szansa na wyjście ze spirali zadłużenia, a jest nią upadłość konsumencka. Upadłość w naszym prawie się pojawiła w roku 2009, i skorzystać z niej miało okazję wiele osób, którym naprawdę pomogła wyjść na prostą. Niezwykle przydatne w takiej sytuacji są różnego rodzaju prawne kancelarie, jakie pomogą przygotować odpowiednie pisma i uchronią przed jakimiś pomyłkami.

Jeśli ktoś zainteresowany będzie, to kancelarię taką znajdzie bez żadnego problemu w sieci, na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło prawnik upadłość konsumencka. Żeby można się było starać w ogóle o umorzenie długów w taki sposób, to przede wszystkim trzeba być fizyczną osobą i nie spłacać zobowiązań przez czas przynajmniej trzech miesięcy. Po złożeniu wszystkich dokumentów do sądu ten dokładnie przeanalizuje sytuację dłużnika i zdecyduje co dalej robić. Jeżeli długi były efektem zaniedbania czy celowego działania, to wówczas odpowiedź będzie odmowna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić