Sztuka kulinarna oraz akcesoria dla gastronomii

Kuchnia hiszpańska jest nadzwyczaj ciekawa i zróżnicowana. W głównej mierze skutkiem tego, że nieomalże w każdym rejonie tego kraju możemy skosztować zupełnie innych potraw. Trudno wobec tego mówić o tym rodzaju jedzenia jako o całości.

Niewątpliwie w Polsce znamy tylko nieliczne typy potraw kuchni hiszpańskiej. W szczególe jest to paella, czyli potrawa robiona na bazie ryżu. Dodaje się do niego przeróżne dodatki.

Mówi się, że w Hiszpanii paella jest potrawą robioną z tego, co akurat jest w lodówce – warto uczynić podgrzewacz do sosu. Rzeczywiście dołożyć do niej jesteśmy w stanie kurczaka, owoce morza i ryby oraz same warzywa. Prócz tego z hiszpańskiej kuchni przywędrowały do nas tak zwane tapas, czyli po prostu zakąski podawane na ogół w barach jako dodatek do piwa. Oprócz tego wybitnie znanym produktem hiszpańskiej kuchni jest szynka, innymi słowy tradycyjna jamon.

Znamy ją przede wszystkim z telewizji. To właśnie jest szynka z gigantycznych udźców, jakie w wielu przypadkach wiszą w barach lub ewentualnie sklepach. Jest to jednakże bardzo drogi przysmak. Oprócz tego kuchnię hiszpańską kojarzymy również z wielką ilością odpowiedniej jakości wina oraz doskonale parzoną kawą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić