Różnica między robotami odkurzającymi

Długo i intensywnie szukałem opinii na temat odkurzaczy. Myślę, że byłem jedną z pierwszych osób, które wiele lat temu szukały opinii na temat odkurzaczy robotów na blogu.

Minęły lata, a technologia stale się poprawiała. Można nawet powiedzieć, że na rynku panuje dość duża konkurencja na wszystkich poziomach. Coraz więcej modeli ma niską cenę, również dlatego, że mają stare technologie, bez czujników LIDAR i podobnych rzeczy. odkurzacze bezprzewodowe – kup tanio

Tani odkurzacz robota. Istnieje wiele takich robotów, takich jak robot odkurzający Lidl, Silvercrest . Świetnie wygląda na zdjęciach, spełnia swoje zadanie, ale mówię, że robi to na poziomie starych modeli iRobota.

Odkurzacz robota premium

Do tej pory natknęliśmy się na:

  1. Odkurzacz robota Xiaomi
  2. Odkurzacz robota Rowenta
  3. Odkurzacz robota Samsung

Czy odkurzacze robota kończą sprzątanie absolutnie wszystkiego w domu?

Wyprzedzają to, co początkowo testowałem. Widzę, że udało im się dostać w kąty i stosunkowo dobrze posprzątać te części pomieszczenia. To prawda, że ​​klasyczny odkurzacz zrobi o wiele więcej w tych obszarach, ale i tak lepsze to niż nic. Są też obszary, w których nie jest to dostępne, jeśli pomyślę o mniejszych kątach lub przestrzeniach mniejszych niż 10-15 centymetrów. Zauważysz to w aplikacji.

Czy odkurzacz robot może zastąpić klasyczny odkurzacz?

Zależy. Jeśli uda Ci się poprawić jego błędy za pomocą mopa, myślę, że mógłbyś również wybrać robota. Ale robot odkurzający z pewnością uchroni Cię przed pracą.

Czy robot odkurzający może mapować Twój dom?

Jedną z zalet mieszkania w Unii Europejskiej jest kontrola nad naszymi danymi. Dlatego dobrze byłoby postawić na markę, która jest regulowana na rynku europejskim. Dzięki temu wiemy na pewno, że mapowanie odbywa się w granicach prawnych, kontrolowanych przez podmioty z Unii Europejskiej.

Najlepszy odkurzacz przeciw roztoczom/antybakteryjny

Świat nie zawsze był taki, jaki jest dzisiaj. Wrażliwość na wirusy, bakterie i roztocza stała się bardziej wyraźna wraz z rozwojem ludzkości, technologii i dbałością o własne zdrowie. Chociaż nasi rodzice, dziadkowie i poprzednie pokolenia nie mieli wielu możliwości stworzenia solidnej bariery ochronnej przed niewidzialnymi wrogami, obecnie istnieje wiele rozwiązań w tym zakresie, jednym z nich jest odkurzacz przeciw roztoczom i bakteriom.

Ten odkurzacz przyda się w każdym gospodarstwie domowym, ale szczególnie rozważ zakup, jeśli masz zwierzęta. Ich sierść jest codziennie wystawiona na outdoorowe menu, gdzie instalowane są roztocza, czyli wzmacniacze alergizujące, ale także bakterie, które następnie przenoszą się na tekstylia w Twoim domu (sofa, materac, pościel itp.). Jeśli zdecydowałeś się na zakup najlepszego odkurzacza przeciw roztoczom – antybakteryjnego, to poniższe wskazówki są dla Ciebie, abyś mógł dokonać najlepszego wyboru.

Poradnik zakupu najlepszego odkurzacza do roztoczy – antybakteryjny

Obecnie istnieje wiele modeli, które różnią się funkcją, rozmiarem, jakością, mocą i tak dalej. Istnieje wiele dobrych wyborów, ale nie wszystkie są odpowiednie dla Ciebie i Twojej rodziny. Przeczytaj nasz poradnik i zdecyduj się na najlepszy produkt.

Moc. Jak w zwykłym odkurzaczu, moc jest dość ważna. W przypadku odkurzaczy antyroztoczowo-antybakteryjnych te przewodowe mają moc od 600 do 1000 W, a bezprzewodowe mają moc do 500 W. Choć bezprzewodowe mogą wydawać się bardziej praktyczne, to im większa moc wskazuje poziom głębszego ssania, dlatego zalecamy wersję przewodową. Większość z tych odkurzaczy waży nawet 3-4 kg, więc niezależnie od wybranego modelu, obsługa ich nie będzie problemem dla dorosłego członka rodziny.

Odkurzacze te czyszczą parą, używając do ich tworzenia wody. Usuwa roztocza, zarazki i jednocześnie nieprzyjemne zapachy. Pojemność zbiornika waha się od 0,5 l do 5 l, więc jeśli będziesz używać go tylko w gospodarstwie domowym, wybierz wariant środkowy, który z pewnością zaspokoi Twoje potrzeby.

Poziom hałasu. Oczywiście nie posprzątamy domu, gdy ktoś odpoczywa, ale dla komfortu słuchu zalecamy wybór odkurzaczy, które w momencie uruchomienia nie przekraczają 85 dB.

Sprzątanie pomieszczeń

Jak już wspomniałem, odkurzacze roztoczowe i antybakteryjne są używane głównie na tekstylnych powierzchniach w domu, z którymi nasze ciało ma bezpośredni kontakt: sofach, materacach, krzesłach i tak dalej. Jednak nie zaszkodzi mieć możliwość dokładnej dezynfekcji parkietu lub podłogi, płytek, dla dodatkowego bezpieczeństwa i komfortu. Jeśli więc pozwala na to budżet, poszukaj odkurzacza, który z powodzeniem sprawdzi się również na tych powierzchniach.

Poziom dezynfekcji

Istnieją modele, które wytwarzają wibracje, aby jak najlepiej usunąć kurz z tekstyliów, inne, które wykorzystują promienie UV i / lub gorące powietrze, aby jak najlepiej zniszczyć roztocza. Stopień sterylizacji będzie się oczywiście różnić w zależności od modelu, dlatego najlepiej jak potrafisz, zapoznaj się z opisem produktu, aby upewnić się, że idealnie pasuje do Twoich potrzeb.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić