Protetyk i proste zęby – jakim sposobem posiadać ładny uśmiech?

Sznur zdrowych, schludnych zębów to nierozdzielny detal aktualnego kanonu pociągająca. Istotne niemniej jednak, żeby zęby były łatwe. Niestety, niewiele osób posiada profesjonalny zgryz od urodzenia. Większość z nas ma mniej, bądź też bardziej porządnie usytuowane zęby. Takie małe niedociągnięcia właściwie trudno odnotować.

W następstwie tego nie potrzebują one specjalnego leczenia. Czasami niemniej jednak pojawia się poważny problem. Kiedy zęby stałe od samego początku zajmują niewłaściwe miejsce w jamie ustnej, powodują obszerny dyskomfort u młodego pacjenta. Zarówno pod względem zdrowotnym, jak oraz estetycznym. Takie defekty należy jak najszybciej korygować. Im wcześniej nastąpi interferencja ortodonty, tym poprawniej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich nazbyt masywna budowa, przez co zaczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sprawę odwrotną, zęby są niezmiernie drobne i pojawiają się wolne przestrzenie. Kluczową metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym pomaga specjalista – protetyk Warszawa Wola. Przy bardzo kłopotliwych wadach stosowany jest aparat stały. Składa się ze specjalnych zamków i drutu o odpowiedniej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a następnie przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera ustaloną siłę na cały zgryz pacjenta, powodując przesuwanie się zębów. To naturalnie dzięki dobremu dokręceniu drutów, doktor kontroluje sytuację.

Przy mniejszych wadach użytkuje się aparat ruchomy. Jest on połączeniem drutów i akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozstrzygnięcie, funkcjonujące o wiele łagodniej. Człowiek w własnym życiu posiada wyłącznie dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak nazywane mleczaki, które wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, które akompaniują nam do późnej starości. W podeszłym wieku większość z nich tracimy, i konieczne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka stomatologiczna. Czasami w wyniku nieszczęśliwego wypadku dochodzi do uszkodzenia czy nawet usunięcia wielu zębów. Wtenczas także potrzebna jest pomoc protetyki. Zadanie lekarza polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta wyjątkowej protezy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić