Panele z winylu – jakie posiadają wady i zalety

W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się panele winylowe. Tworzywo winylowe sprawdza się w dużej ilości zastosowań, w tym również od wielu lat na podłogach. Lecz w ostatnim czasie na rynku pojawiać się zaczęły w coraz większej ilości właśnie panele, co dało wiele nowych możliwości dla kupujących. Takie panele przede wszystkim są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Składają się one z kilku warstw o różnych właściwościach, a na górze są zabezpieczone warstwą poliuretanu.

Przez to ich odporność na zarysowania, zadrapania czy uderzenia jest naprawdę duża, nie ma też problemów z przebarwieniami i blaknięciem. Oczywiście różne odmiany tego typu paneli mogą mieć różne właściwości użytkowe, z tego też powodu przed zakupem trzeba sprawdzić parametry techniczne. Najistotniejszym z nich jest klasa użyteczności, która oznacza przeznaczenie produktu i intensywność eksploatacji.

Oczywiście nie ma żadnych problemów, jeżeli panele przeznaczone do budynków publicznych zostaną zastosowane w mieszkaniu, lecz w drugą stronę takie rozwiązanie może się nie sprawdzić. Ponieważ winyl to materiał całkowicie odporny na wodę i wilgoć, to przez to sprawdza się wyśmienicie w praktycznie każdym pomieszczeniu. Można je bez problemów kłaść w kuchniach i łazienkach, bez ryzyka że cokolwiek im się stanie po zachlapaniu. To przekłada się też na kwestie związane z pielęgnacją, wystarczy powierzchnię przetrzeć delikatnie szmatką żeby wszystko było czyste. Posiadacze własnych domów z pewnością docenią to, że panele winylowe świetnie się sprawdzają przy ogrzewaniu podłogowym.

Same w sobie są niezwykle ciepłe i przyjemne, a dzięki niewielkiej grubości i niskiemu oporowi cieplnemu gwarantują dużą skuteczność grzania. Jeżeli ktoś ma manualne zdolności, to takie panele może położyć samemu, bez potrzeby wynajmowania do tego specjalisty. Sam montaż jest stosunkowo prosty, bowiem wykorzystuje się przy nim system zatrzasków, należy jednak wcześniej bardzo dokładnie wyrównać posadzkę i położyć podkład.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić