Nawadnianie naszych ogrodów

Jednym z w najwyższym stopniu kultowych sposobów podlewania ogrodu jest używanie konewki czy też węża ogrodowego. Węże ogrodowe przeważnie zakończone są dyszą rozpraszającą strumień wody.

Entuzjastyczniej, ze względu na czas, wykorzystywane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, jakie przenosi się z miejsca na miejsce. Odróżniamy trzy rodzaje zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe i rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są wygodne ze względu na to, że potrafią nawadniać powierzchnia od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są połączone ze źródłem wody przy pomocy gumowego węża. Zamocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Potrzebnym dodatkiem są w stanie okazać się narzędzia do zwijania węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem podlewana ogrodu jest instalacja instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy i przewodów doprowadzających wodę. W wypadku wyboru tego ostatniego sposobu nawadniania trzeba już na etapie planowania wyznaczyć profesjonalne miejsca, w których pragniemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy możliwość doboru dwóch rodzajów zraszaczy: stałe i wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są lepszą opcją dla osób, jakie chcą je umieścić w trawniku lub usługi – więcej na nawadnianie ogrodu warszawa. W wypadku ich braku aktywności są schowane i nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Choć zdołałoby się wydawać, że utrzymanie trawnika w odpowiedniej kondycji jest proste – takowe nie jest. Wymaga obfitej wiedzy i umiejętności eksploatowania go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić