Kuracja długoterminowa oraz lekarstwa przeciwko depresji

Depresja u kobiet może być spostrzeżona, jako prędzej oraz częściej występująca niż depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako znacznie bardziej skłonne na depresję, która w dodatku wielokrotnie zostaje nierozpoznana. Być może wypływa to z tego, iż kobiety okazjonalnie zgłaszają się do doktora, a to powoduje, że depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Faktem jest jednakże, iż istnieją różnice fizjologiczne pomiędzy mężczyznami i kobietami, jakie czynią kobiety znacznie bardziej podatne na depresję. Najważniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Kobiety mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a na domiar tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, oraz menopauzie. Lekarstwa obejmujące hormony płciowe także mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dość wielokrotnie wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co podkreśla terapia uzależnień radom. Najczęściej rozpoczyna się ona w sposób niezauważalny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

W wielu przypadkach kobieta czuje lęk, zwłaszcza lek o zdrowie i rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie zazwyczaj zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już chorowały psychicznie. Uważa się, że zmiany hormonalne są elementem wyzwalającym u kobiety, która miała predyspozycję do depresji. W ciężkiej depresji dama traci kontakt z rzeczywistością, może posiadać urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma okazję być też zagrożone dziecko.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić