Karma dla psa – jak stworzyć psu dobre warunki?

To przykre w psychologii psa nie możemy mówić o jego samodzielnym myśleniu, a dzieje się tak, w następstwie tego, iż większość czynności czworonoga opiera się przede wszystkim na instynktach. Dużo zachować psa, jakie możemy obserwować, na co dzień wywodzi się z jego strasznej przeszłości. Zachowaniami tymi są na przykład: kopanie w ziemi, zagrzebywanie własnych odchodów i kręcenie się w kółko. Psie popędy powodują, ze wie on w jaki sposób zachować się w danej sytuacji, jednakowoż posłuszeństwo psa wobec człowieka zależy w głównej mierze od polecenia, jakie zostanie mu wydane.

Każdy pies, który uczony jest od okresu szczenięcego wie, iż dobre wykonanie polecenia wydanego mu przez właściciela zapewni mu nagrodę, w formie cukierka czy również pieszczoty. Dobrą opcją jest również dobra karma, jaka ma okazję służyć jako nagroda – znacznie więcej na premium sucha karma dla psa. Pies w okresie, kiedy żył na wolności, zawsze żył w grupie, w której to panowała wiarygodna hierarchia.

Taka hierarchia wśród czworonogów istnieje do dzisiaj, wobec tego mimo faktu, iż pies został udomowiony, a również pozbawiony swoich oczywistych towarzyszy, wolno oznajmić, iż dla niego sforą zastępczą jest towarzystwo ludzi, którzy mieszkają z nim w jednym domu. Z tego również względu każdy udomowiony pies niesłychanie ekspresowo przyzwyczaja się do osoby, która jest jego właścicielem, bądź też też, jaka przeważnie przebywa w mieszkaniu. Taką osobę uważa on za najistotniejszą w grupie i zawsze jest jej posłuszny.

Z kolei pies innych domowników traktuje zwykle na równi z sobą, a od czasu do czasu nawet próbuje wybić się w hierarchii ponad nich, właśnie dlatego zdarza się, iż nie zawsze spełnia wydane mu poprzez nich polecenia, a od czasu do czasu wręcz kompletnie ich ignoruje. W hierarchii z dziećmi, pies uważa, że znajduje się ponad nimi, bowiem uważa je za osoby słabe, którym bezustannie potrzebna jest opieka. Z tego też względu czuje się za nich odpowiedzialny i chroni je przed trudnościami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić