Jakie znaczenie mają regularne przeglądy stanu swoich zębów

Wszyscy słyszymy od maleńkiego, że należy dbać o stan swoich zębów, najlepiej je szczotkując co najmniej dwa razy na dzień. Ale równie istotne jest to, aby przeglądać je też regularnie u dentysty, co pozwoli zaoszczędzić wielu problemów. Zaleca się, żeby taki przegląd wykonywać co najmniej raz na rok.

W wielu gabinetach nie będzie on nic kosztował, w pozostałych trzeba będzie za niego zapłacić jakąś niewielką opłatę. Podczas przeglądu dentysta dokładnie skontroluje stan całego uzębienia, ale także i dziąseł, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeżeli zostaną zauważone jakieś dziury, to z reguły będą one nieduże i bardzo łatwe do wyleczenia.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to ewentualne konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie będzie kosztowało więcej niż 300 złotych. Lecz jeżeli taka dziura się powiększy i będzie trzeba wykonać leczenie kanałowe, to do wydatków dojdzie następny tysiąc złotych, czyli parę razy więcej. Do tego mogą się pojawić silne bóle i stany zapalne, a za takimi atrakcjami z pewnością nikt nie będzie tęsknił. A całkowite zaniedbanie w skrajnym przypadku doprowadzić może do wyrwania zęba, który niestety już nie odrośnie.

Dlatego też faktycznie należy co najmniej raz na rok pojawić się u dentysty. Jeżeli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła ukruszony ząb otrzyma listę gabinetów stomatologicznych, podczas wyboru pasuje też sprawdzić opinie klientów, które również bez żadnego problemu się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić