Jakie są najważniejsze rodzaje opon do widłowych wózków

Używanie widłowych wózków, tak samo jak i wielu innych pojazdów, wiąże się co pewien okres czasu z koniecznością wymienienia opon. W czasie codziennej pracy ogumienie się bowiem zużywa, w niektórych przypadkach nawet naprawdę szybko. Tempo tego zużywania jest chociażby zależne od tego, na jakiej nawierzchni takie wózki jeżdżą i jakie przenoszą obciążenia. Jeżeli opona do wózka widłowego Lubartów będzie zbyt mocno zużyta, to trzeba ją będzie wymienić na nową, gdyż dalsza eksploatacja może być nawet niebezpieczna.

Obecnie najpopularniejsze są dwa rodzaje tego typu opon, które się różnią ceną i właściwościami. Najpopularniejsze są pompowane opony do wózka widłowego Opole Lubelskie, wyposażone niejednokrotnie w dętki. Ponieważ są one wypełnione powietrzem, to posiadają bardzo dobre amortyzujące właściwości.

Świetnie się sprawdzają do jazdy po dużych nierównościach, i przewożenia delikatnych, wymagających ostrożności rzeczy. Pośród tej grupy opon przeważnie są stosowane są radialne, które swoim wyglądem przypominają samochodowe opony. W niejednym zastosowaniu sprawdzą się jednak lepiej opony pełne. Cały środek jest w nich wypełniony mieszanką gumową, co przekłada się na dużą odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. W ich przypadku nie ma kłopotu z przebiciem i utratą ciśnienia, co w niektórych przypadkach ma bardzo duże znaczenie. Lecz ten typ opon cechuje się także mniejszą elastycznością, z tego też powodu nie sprawdzi się w sytuacjach, gdy trzeba będzie przewozić jakieś delikatne przedmioty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić