Jakie możliwości mają osoby niepełnosprawne w kierowaniu samochodami

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka sporej części społeczeństwa w naszym kraju. Dlatego niezwykle istotne będzie to, żeby zapewnić takim osobom jak największe możliwości na normalne funkcjonowanie. Tak naprawdę to dotyczy wielu obszarów, w tym również związanych z poruszaniem się i komunikacją. Jedną z ważniejszych rzeczy jest chociażby przystosowanie samochodów do kierowania nimi przez osoby, które na przykład mają problem z chodzeniem.

Przy nich tradycyjne naciskanie gazu czy hamulca nie będzie możliwe, ale na rynku jest kilka rozwiązań, jakie mogą w tym pomóc. Jedno z popularniejszych oferuje firma Veigel, a to jest po prostu ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten w skrócie jest także znany RGH Veigel, a całe sterowanie realizowane jest za pomocą dźwigni albo pokrętła. Zamontować go można w dużej części aut posiadających w automatyczną skrzynię biegów, i pozwala na bezpieczne i płynne sterowanie pedałami.

Dzięki wysokiej jakości układ ten umożliwia pełne kontrolowanie samochodu, nawet w niestandardowych sytuacjach. Duże regulacyjne możliwości pozwalają każdemu z użytkowników dopasować ustawienie do swoich wymagań, co przełoży się także na komfort nawet przy dłuższych podróżach. Niektóre modele takiego gazu-hamulca mają również inne funkcjonalności, przydające się w czasie codziennej jazdy, na przykład takie jak włączanie kierunkowskazów czy klaksonu. Bardzo duży nacisk podczas projektowania został postawiony na kwestie związane z bezpieczeństwem, dlatego też urządzenie to jest używane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić