Folie używane w ogrodnictwie – jakie są ich najważniejsze rodzaje

Jeszcze jakiś czas temu dużą popularnością cieszyły się najróżniejsze szklarnie. Ale szkło, mimo że ma wiele istotnych zalet, to również jeden duży minus, czyli cenę. Z tego też powodu branża ogrodnicza powszechnie zaczęła korzystać z najróżniejszych folii, które zapewniają bardzo podobną funkcjonalność, a jednak mniej kosztują. Aktualnie na rynku dostępnych jest ich sporo rodzajów, dlatego też każdy powinien bez problemów wybrać odpowiednią do swoich potrzeb.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że poszczególne Folie ERG Bieruń znacznie się różnią wytrzymałością i parametrami technicznymi, a co za tym idzie również i ceną. Jedną z pierwszych rzeczy, nad którą należy się zastanowić, będzie to na jak długo zamierza się takie okrycie kupić. W sprzedaży są bowiem dostępne folie na tylko jeden rok, albo więcej, i w zależności od tego posiadają one różną grubość oraz różne dodatkowe wzmocnienia. Rzecz jasna folie jakie są przeznaczone na dwa sezony, czyli okres wiosenny i letni powinny wytrzymać sporo dłużej, ale to nie jest norma.

W lepszych jakościowo foliach w ich składzie pojawiają się dodatki zwiększające mechaniczną wytrzymałość. Istotnym parametrem jest także przepuszczalność słonecznego światła, która powinna wynosić co najmniej dziewięćdziesiąt procent. Przez to promienie słoneczne będą docierać w odpowiedniej ilości do roślin, dają ich odpowiedni wzrost. W wielu przypadkach może się również przydać perforowanie, które zapewnia lepszą cyrkulację powietrza i w ten sposób chroni przed rozwojem różnych grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić