Dlaczego korek sprawdza się bardzo dobrze przy urządzaniu wnętrz

Jeśli ktoś kiedykolwiek miał w rękach korek po winie czy szampanie, to zapewne pamięta, że jest on elastyczny i lekki. Tradycyjne korki wykonywane są z kory specjalnych gatunków dębów, które rosną przede wszystkim w Portugalii i Hiszpanii. Jak okazuje się jednak, różnych możliwości na zastosowanie specyficznych parametrów korka znajdzie się dużo więcej. Powszechnie zaczęła między innymi korzystać z niego branża zajmująca się wykończeniem wnętrz.

Bardzo dobre parametry techniczne na przykład mają podkłady zrobione z korka. Są one trwałe i odporne na zgniatanie, dzięki czemu gwarancją wiele lat bezproblemowego użytkowania. Zapewniają jednocześnie wysoką elastyczność i izolację termiczną, co ma wpływ na wygodę mieszkania. Jeżeli ktoś chce, to do paneli może też zastosować od razu korkowe listwy, także one bowiem wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie. Jak okazuje się jednak, ostatnio często korek pojawia się też w formie paneli naklejanych na ściany.

Ogromna różnorodność jeśli chodzi o wzory i barwy powoduje, że w ten sposób można tworzyć naprawdę ciekawe aranżacje. Które zapewniają jednocześnie przyjemny mikroklimat w środku, ponieważ z jednej strony korek dobrze ociepla i izoluje, a jednocześnie chroni przed nadmierną wilgocią i rozwojem pleśni i grzybów. Tak więc jeżeli ktoś szukał będzie niebanalnej inspiracji na swoje wnętrze, to powinien rozważyć na przykład wyroby korkowe. A sklepy, które takie będą oferować można znaleźć w internecie, na przykład po wpisaniu w wyszukiwarce słów listwy korkowe.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić