Biżuteria dla facetów handmade

Handmade, inaczej sztuka wyrabiania biżuterii ręcznie. Czemu od pewnego czasu tak atrakcyjna jest biżuteria wykonywana samemu? Przede wszystkim jest innowacyjna. Biżuteria kupowana w sklepach czasami ma ten defekt, iż jesteśmy w stanie spotkać osobę, która ma coś identycznego jak my oraz przeżyć nieprzyjemne zaskoczenie, jeżeli kochamy być oryginalni. Biżuteria wyrabiana samemu nie zawsze musi być robiona ze sznureczków, paciorków czy koralików. Twórcy, na ogół są to młode osoby, doszli już do takiej wprawy, iż przetapiają miedź, złoto lub srebro tworzą własne kształty.

Zwłaszcza upodobali sobie wytwarzanie broszek, chętnie robię także kolczyki. Niekoniecznie nauczyli się tego sami. Rosnąca popularność tego rodzaju biżuterii wprawiła w ruch organizowanie wszelkich warsztatów w tej dyscyplinie. Co więcej w kilku miastach w Polsce dwa razy do roku jest organizowany wyjątkowy targ biżuterii Handmade, gdzie twórcy kupić są w stanie także składniki oraz części potrzebne do prowadzenie własnej aktywności.

Stale nadzwyczajnie się wyprzedaje. Wbrew pretekstom ceny są nadzwyczaj przystępne. To atrakcyjna opcja także dla mężczyzn – bransoletka męska. Biżuteria utrzymywana w stylu vintage nie każdemu musi przypaść do gustu. Kierowana do specyficznego grona odbiorców, jacy nie boją się eksperymentować z modą. Wisiorki, pierścionki, bransoletki, zegarki. Szczególnie zegarki na cienkim pasku, z drobną tarczą, delikatne, jednak noszone tak, aby nie niknęły wśród pozostałej biżuterii na nadgarstkach. Na czym polega fenomen ozdób w stylu vintage? Przywodzą na myśl biżuterie odziedziczoną po babci.

W szeregu przypadków nie trzeba wybierać się po nią do sklepów, jedynie poszukać pośród rodzinnych pamiątek na strychu lub ewentualnie w zakamarkach. Jakim sposobem najbardziej na miejscy w tym stylu są wszelkie koronki, kokardki, złota biżuteria umyślnie, optycznie „postarzana”. Długie naszyjniki zakończone minimalnym portrecikiem bądź kamieniem. Co więcej wszystkie możliwe motywy kwiatowe. Precjoza vintage nie musi pasować do reszty stroju. Ma być na pierwszym miejscu oraz znacząco się wyróżniać nadając niepowtarzalnego wyglądu i nieszablonowości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić