Lakiery do paznokci, lampy i sauny

Wszystkie zabiegi opalania są niewskazane, zarówno dlatego, że w okresie ciąży skóra jest bardziej podatna na gromadzenie się melaniny, a więc nieestetycznych ciemnych plam, jak i z powodu wysokich temperatur, które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, a więc trudności tętniczych i żylnych w okresie, w którym krąży system został już wystawiony na próbę i jest bardziej kruchy.

Dla Włoch, aby sankcjonować ten zakaz, nawet dekretem Ministerstwa Zdrowia z 2011 roku, czy wiesz?

Podobny argument dotyczy sauny, łaźni tureckiej, łaźni tureckiej i ogólnie programów odnowy biologicznej, które wiążą się z nagłymi zmianami temperatury. Z drugiej strony nie ma przeciwwskazań do hydromasażu: woda działa relaksująco i pobudza mikrokrążenie. Uważaj jednak, aby nie skierować dysz w stronę brzucha.

Kwestia lakierów do paznokci jest bardziej złożona: generalnie, szczególnie po pierwszym trymestrze, który jest najdelikatniejszy i potencjalnie niebezpieczny dla płodu, można wykonać normalny manicure, unikając jednocześnie usuwania skórek (wszelkie mikrorany mogą ulec zakażeniu) i wymagające użycia sterylnych narzędzi. Można stosować glazury, ale lepiej nie wdychać ich zapachu, to samo dotyczy powłok żelowych. Zobacz na https://www.gov.pl/web/psse-plock/ars-czyli-jak-dbac-o-milosc

Prostym trikiem, zwłaszcza jeśli robisz to sam, jest zastosowanie maski, która jest teraz niezbędna w każdym miejscu i sytuacji.

Czy powinienem zapomnieć o moim chirurgu?

Generalnie w okresie ciąży oraz w pierwszych miesiącach po porodzie należy unikać wszelkich operacji chirurgii plastycznej, ponieważ wiążą się one ze stosowaniem środków znieczulających i leków potencjalnie szkodliwych dla nienarodzonego dziecka. Drobne zabiegi na twarz, takie jak zastrzyki z kwasu hialuronowego, są natomiast mało inwazyjne, więc nie są zalecane jak inne….

Podoba nam się efekt push-up, który hormony już robią na twarzy, dzięki czemu w większości przypadków jest ona bardziej zaokrąglona i harmonijna.

Jakich składników unikać w ciąży?

Skóra w czasie ciąży jest niezwykle wrażliwa, dlatego wiele kobiet całkowicie zapomina o pielęgnacji ciała przed i tuż po porodzie. Żadnych olejków eterycznych, żadnych dziwnych mikstur dla majsterkowiczów, tylko bezpieczne i zatwierdzone produkty dla tych, którzy nie chcą rezygnować ze swoich nawyków. Jak zmienić dietę w czasie ciąży

Świadome jedzenie jest zawsze ważne, ale jest jeszcze ważniejsze, gdy jesteś w ciąży, dzięki czemu możesz wspierać zdrowie i dobre samopoczucie swoje i dziecka. Skupienie się na zdrowych tłuszczach, takich jak oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, awokado i orzechy, pomaga ustabilizować teksturę zmieniającej się skóry.

Idealne są również tłuste ryby (dziko złowione, ubogie w rtęć) i kwasy omega-3, które, jak wykazano, mają pozytywny wpływ zarówno na ciążę, jak i na skórę. Owoce, warzywa, błonnik z nimi utrzymują florę jelitową, wagę i zdrową skórę !!Tak, od czasu do czasu możesz i musisz zaspokoić swoje zachcianki i opróżnić lodówkę… w końcu jesteśmy ludźmi, prawda? Ciąża z położną

Ciąża i poród to fizjologiczne wydarzenia w życiu kobiety, które należy przeżywać z uwagą na siebie, nienarodzone dziecko i partnera, także dzięki wielkiemu postępowi klinicznemu i technologicznemu ostatnich lat, a przede wszystkim rosnącej świadomości roli kobiet , prawdziwy i niekwestionowany bohater.

Z wyjątkiem sytuacji zagrożonych (które tylko lekarz może zidentyfikować), osobą zdrowotną odpowiedzialną za pomoc ciężarnej i połogu jest położna, która zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi wytycznymi dba o zdrowie kobiety w tych delikatnych momentach, zgodnie z holistycznym podejściem zorientowanym na osobę w jej psychofizycznej złożoności i kompletności.

Centrum medyczne Esperia oferuje swoim pacjentkom spersonalizowaną ścieżkę, powierzoną opiece położnej, dla:

• Sprawdź postęp ciąży (masa ciała, parametry życiowe, wyniki rutynowych badań, pomiar spojenia i dna oka oraz BCF)

• Oceń przystosowanie psychofizyczne kobiety, podziel się miejscem urodzenia z przyszłymi rodzicami, zaplanuj zajęcia, wspólnie rozwiąż małe problemy, które mogą się pojawić w ciągu dziewięciu miesięcy poprzedzających ważne wydarzenie.

Wybrano anglosaski model „położnictwa”, zapewniając w ten sposób:

• Ciągłość opieki: kobieta zawsze kontaktuje się z tym samym specjalistą, który w związku z tym dobrze zna konkretną sytuację tej ciąży

• Świadomy wybór i świadomość kobiety w podejmowaniu decyzji dotyczących jej

• Indywidualna pomoc indywidualna

Z czego składa się pierwsze spotkanie?

Jakie działania są prowadzone?

Recepcja, wywiad orientacyjno-wiedzy, przejęcie i otwarcie akt (pobranie wywiadu rodzinnego i położniczo-ginekologicznego, badanie położnicze, ocena stanu zdrowia matki i płodu), edukacja zdrowotna i higieniczna (żywienie, suplementy, prawidłowy styl życia, praca, sport, seksualności), zaplanowanie ścieżki opieki poprzez zaplanowanie trzech USG, kalendarz badań i badań biochemicznych do wykonania.

W kolejnych spotkaniach:

Wizyta położnicza (pomiar ciśnienia krwi i tętna matki, masy ciała, pomiar bicia serca płodu, pomiar spojenia-dna oka oraz bezbolesne manewry zewnętrzne – manewry Leopolda – ocena wzrostu i pozycji płodu w okresie płodowym, ocena aktywnych ruchów płodu), stan ogólny – ocena, planowanie kolejnych wizyt i badań biochemicznych krwi do wykonania. Opieka w połogu:

• Wykrywanie ciśnienia krwi, HR, kontrola utraty krwi i inwolucja macicy, higiena i higiena osobista, odżywianie i nawodnienie

• Ocena funkcjonalności krocza, leczenie ran / nacięcia krocza

• Antykoncepcja i seksualność

• Ocena karmienia piersią, przystawiania noworodka (korekta pozycji i przyczepu, leczenie bruzd, korki)

• Ocena samopoczucia noworodka poprzez kontrolę masy ciała, długość, karmienie, przystawianie do piersi, pielęgnację pępowiny, rytm snu i czuwania, adaptację.

• Ocena dobrostanu rodziny

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić